Видео исповед: Монструмот уапсен пред прозорот на силуваната Кристина, мајка на 3 деца


Кристина Ковачевиќ (22) е девојката која го пријавила Дарко Костиќ во полиција, по што било пронајдено и телото на Ивана Подрашчиќ. Кристина мајка на 3 деца во потресна исповед раскажува за голготата. Монструмот ја киднапирал од пазарот Видиковац и цели два часа се изживувал со неа во истата куќа каде полицијата го пронајде безживотното тело на Ивана.kristina-kovacevic-ivana-podrascic-darko-kostic-silovanje-silovao-rakovica-1412358025-578024

 

Таа од тука била принудена со градски превоз да замине со него до Петлово брдо. Како што објаснила таа, од самиот момент кога влегле во куќата тој почнал да се изживува со неа. Дарко околу 11 часот со јаже ја затворил вратата а со истото јаже и ги врзал рацете.

-Ми стави крпа во уста и ја залеши со селотејп.  Ми рече дека ќе ме пушти за 45 минути и потоа си замина. Имав среќа што јажето беше труло па успеав да го искинам и да побегнам, сведочи Кристина.

Таа вели дека откако побегнала наредните 3 дена монструмот секоја ноќ се врткал околу нејзината куќа, го виделе и соседите а и таа. Стоел на нејзиниот прозор. Повикала полиција по што е уапсен. Кристина се уште од страв не излегува од дома.

Еве ја нејзината исповед за српски Курир

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1