Видео: Изгубил на избори па пукал во граѓаните – убил 7 меѓу кои и трудница и девојче


Локален политичар кој изгубил на изборите, ги изгубил и живците па излегол на улица во четвртокот и пукал на сите страни неконтролирано. Убил 7 лица, ранил шестмина, во филипинскиот град Кавиту во близина на Манила.

politicar propadnatРоналд Бае (30) годишен бил кандидат за претседател на општината, но не успеал на изборите. Пукал во близина на пазарот, а меѓу жртвите има и една трудница и 7 годишно девојче.

Полицијата веднаш реагирала и го застрелала политичарот кој починал на самото место, јави BBC.

Политичарот претходно бил во бар каде се опијанил, отишол дома по оружјето и се упатил кон пазарот. Се уште не е познат мотивот зошто политичарот одлучил да убие недолжни граѓани.

Share Button

Tags:

Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1