ВИДЕО: Како изгледа Музејот на стари автобуси во Скопје?


На 17 Јануари, далечната 1948 градот Скопје го доби првиот црвен автобус, заштитната боја на јавниот превоз во Метрополата. Од тогаш до денес поминаа многу години. Се возат се уште црвени автобуси и повторно Даблдекери во Градот кој има исклучителна историја и култура на јавен превоз.

avtobus500

1muzej500

Јавното Сообраќајно претпријатие по тој повод, историјата на скопските автобуси ја преслика во прекрасен Музеј. Екипата на магазинот Бекстејџ ве води низ ходниците на Музејот на четири тркала.

Во продолжение видеото кое беше емитувано во емисијатата Бекстејџ на Македонската Телевизија.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1