ВИДЕО: Како полицијата го апсеше Антиќ, седнат на тротоар опкружен од цела единица!


Низ американските меидуми се појави и видео на кое се гледа како полицајците ги уапсиле двајцата кошаркари на Атланта, нашиот Перо Антиќ и неговиот соиграч Сефолоша.pero-trotoar

Антиќ и Сефолоша беа приведени, а потоа и ослободени без кауција поради попречување на полицијата, а според информациите ќе треба да се појават пред Судот во Њујорк на 16. јуни кога ќе биде позната и одлуката за нивните обвиненија.

Во меѓувреме во јавноста благодарение на ТМЗ Спортс излезе едно видео од приведувањето на Перо и Табо во кое нашиот центар седи мирно на земја, додека неколку полицајци се обидуваат доста насилно да се справат со Сефолоша.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1