ВИДЕО: „Ќе и купам се што сака” – се бара жена за Марјан од штипско


Во селото Пушче, кое се наоѓа на 20 километри од Штип, има само шест куќи и 15 луѓе.

Еден од тие 15 луѓе е и 22 годишниот Марјан Трајчев кој се јави во Канал5 со цел да му помогнеме да го среди приватниот, односно љубовниот живот.

ovcar.jpg500

Инаку Марјан е навистина голем работник, има и 300 овци.

Сака на неговата идна избраничка да и купи се што ќе посака, нема ништо да и недостасува, единствен услов е да биде домаќинка.

Се надеваме дека ќе успееме да му помогнеме да ја најде својата сопатничка во животот.

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1