ВИДЕО: Ќе помислите дека е топ модел, но таа е кандидат за претседател на држава!


По Хрватска, уште една држава има голема шанса да добие жена претседател. И тоа не каква било жена, туку со тело и лик на модел!magdalena polska

Особено внимание на социјалните мрежи предизвика кандидатката за претседател на Полска од редот на социјалдемократите, а не е тешко да се заклучи која е причината.magdalena-ogorek

СЛД минатата недела ја објави нејзината кандидатура, а лидерот на партијата Лесек Милер ја нарече „симбол на промените“.

Инаку Магдалена Огорек е позната како телевизиска водителка, има 35 години докторат по историја, напишала неколку книги, а две години работела како советничка во народната банка на Полска.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1