Видео: Кинез освои сребро и плачеше оти ја посрамотил татковината


Кинескиот дигач на тегови, Ју Вингбијвао освои сребрен медал на Олимписките игри во Лондон, но тоа не му беше доволно.

За него не е важно само да учествува. Напротив, тој се изнаплака оти ја посрамотил Кина затоа што не освоил злато.

Кинезот бил толку скршен кога давал изјава, па на новинарот му паднало жал и го гушнал за да го утеши.

Кога дигачот на тегови успеал да се смири, им се извини на сограѓаните и татковината за среброто што не успеал да освои злато.

Tags: , ,

Ивана Терзиевска

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1