Tag Archives: sportist

Олимпиец без државјанство – Се преставува сам себе на Олимпијада

Гуор Маријал е роден на териоторијата на денешен Јужен Судан, земја која ја стекна својата независност во јули 2011 година и се уште нема свој Олимписки комитет.

______________________________________________________________________________________________________

Хорор: Олимпиец го преполовија тегови тешки 200 килограми

Рацете и нозете не издржаа, теговите паднаа, а Германецот успеа да ја повлече главата во последен момент.

______________________________________________________________________________________________________

Американец падна на допинг тест, поради тоа што јадел храна која што содржела марихуана

Американскиот џудо брец Николас Делпополо е исфрлен од Олимпијадата откако паднал на допинг тестот. Се утврдило дека 23 годишниот Делпополе изел храна која ја испекол со марихуана.

______________________________________________________________________________________________________

Ајде обидете се да го прочитате името на олимпиецов !?!?

Спортските новинари имаат мака при известувањето на овие олимписки игри.

______________________________________________________________________________________________________

Олимпиец од Гватамала им купил телевизор на семејството, за да го гледаат како освојува медал

Пред да отпатува на Олимписките игри во Лондон, Гватемалецот Ерик Барондо го израдувал своето семејство со тоа што за прв пат во својот дом купил телевизор.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Кинез освои сребро и плачеше оти ја посрамотил татковината

Кинескиот дигач на тегови, Ју Вингбијвао освои сребрен медал на Олимписките игри во Лондон, но тоа не му беше доволно.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1