Видео кое ќе ве замисли – нема повторно брзо да возите


Кампања за подигнување на свеста за опасностите од брзото возење на Агенцијата за сообраќај во Нов Зеланд.

soobrakjajka33Никој не би требало своите грешки да ги плаќа со живот.

Кога возиме, го делиме патот со други, така што брзината со која возиме остава простор за потенцијална грешка, наведено е во соопштението по повод оваа кампања.

– Кога следниот пат ќе бидете на пат, сетете се на оваа силна порака и грижете се и за луѓето со кои го делите патот и надевајте се дека и тие ќе мислат на вас.

Погледнете.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1