ВИДЕО: Кога ќе платиш авионска карта од 23 илјади долари вака ќе си поминеш


Сем Хуанг неодамна опиша како поминува патник за време на лет кој за карта во ден правец дал 23.000 долари.let5

Имено, тој ги искористил наградните миљи кои ги имал за да картата од 23 000 долари ја плати само 104 долари и да ужива во луксузен лет на кој имал и приватен батлер.

Во „апартманот“ на летот од Сиднеј до Мали имал кревет, лцд телевизор, а пред  да полета, на аеродром имал пристап до лускузен салон, каде се туширал и јадел. Свој тоалет имал и авионот, каде пиел шампањско кој чини 100 долари по шише.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1