ВИДЕО: Кокино го изградиле вонземјани?


kokino vonzemjaniВо 11 епизода од шестата сезона,  на познатата американска документарна емисија „Ancient Aliens“ авторите претпоставуваат дека познатата македонска обзерваторија „Кокино“ била дело на вонземјани, пренесува засе.мк.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1