Видео: Кокошка снела јајце во кое има друго јајце


jajceSean Wilson одгледува кокошки и се изненадил кога во едното јајце кое го снела кокошката по име Роси е необично големо.

Но тоа не било единственото изненадување. Кога го скршил јајцето во него имало уште едно јајце. Видеото го поставил на YouTube.

Вакви јајца се реткост, но јајце во јајце не е новина велат научниците.

За тоа има и научно објаснување  односно веќе формирано јајце од некои причини е втурнато повторно во јајцеводот и околу него се формира ново јајце, пишува  Poultryhelp.com. 

jajce2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1