ВИДЕО: Косовската полиција насила го симна албанското знаме


 

Косовската полиција сосила го симна албанското знаме, кое група млади Aлбанци го поставиле на граничниот премин Мердаре на косовска страна.

Полицијата побарала од младите сами да го симнат знамето кое со помош на скала го поставиле на улична светилка, но тие одбиле. по што полицијата интервенирала и сосила го симнала знамето.

Симнувањето на знамето било снимено и снимката е поставена на youtube.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1