ВИДЕО: Мајката го слушнала срцето на својот мртов син во градите на друг човек


Синот на Лиза, Ливај Шулц, имал 18 години кога загинал во сообраќајна несреќа во декември 2012 година.

Ливај го задржале на апарати за да се зачуваат органите за донација.Screenshot_26

На Тери Хопер му била дијагностицирана хронична болест на срцевиот мускул во 2003 година, а на листата за чекање на трансплантација бил ставен во 2012 година.

По 52 дена на листата, направена му била трансплантација на срце.

Лиза и Тери до тогаш имале контакт преку писма и електронска пошта, а сега имале шанса и да се запознаат во болница во Небраска.

Тери и Лиза размениле прегратки и плачеле за време на состанокот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1