Видео: Македонски талент во Барселона


 

Фудбалерот Давид Бабунски во моментов е играч на младинскиот тим во Барселона и играч на младата селекција до 21 година на Македонија.

За него биле заинтересирани големи светски клубови, како Манчестер Сити. Има само 18 години, а се очекува да заигра и за сениорите во македонската репрезентација, пишува делчево њус.

Погледнете го видеото:

Share Button

Tags: ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1