ВИДЕО: Мали дечиња во Гамбија играат македонско оро на „Битола мој роден крај“


На видеото кое на Фејсбук го објави Александра Павловска се гледа група мали дечиња од Гамбија играат македонско оро.gambija deca oro

Decata me prasaa za “traditional dance and music”. Oro i Bitola Moj Roden Kraj vo izvedba na decata od seloto Chamen, Gambia. Da se slusni za Bitola i Violeta Tomovska nadaleku 🙂

Posted by Aleksandra Malo Pavlovska on Saturday, 6 February 2016

-Децата ме прашаа за традиционалната игра и музика. Оро и Битола мој роден крај во изведба на децата од селото Чамен, Гамбија. Да се слушни за Битола и Виолета Томовска надалеку, напиша оваа млада Македонка.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1