ВИДЕО: Мистериозна светлина на небото во Нов Зеланд


Необична светлост е забележана на небото на Нов Зеланд, жителите на градот Оукленд останале фрапирани од глетката.

lightze

Многумина забележале нешто што изгледа како удар на гром на мирното ноќно небо. Меѓутоа, немало никакви звуци од грмотевица, па затоа луѓето се посомневале за присуство на вонземјани, иако тоа е малку веројатно.

-Морничаво е, многу морничаво. Светлоста се појави токму покрај нашата куќа, многу се исплашив, напишала Катарина Манзи, тинејџерка од Оукленд.

Погледнете го видеото снимено со аматерска камера.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1