ВИДЕО: Момче од Куманово – нема дланки, а прекрасно свири


 

Ова момче од кумановско нема раце над лактите, но тоа за него не е пречка да биде вистински виртуоз во свирење на клавијатура, пишува порталот ЗА СЕ.  

Фактот што ги нема дланките и прстите, не го поколебале Џемаил Ерџан. Тој со многу вежба и со помош на брадата научил да свири на клавир. СЕКОЈА ЧЕСТ !!! – Ерџан е доказ дека со многу труд хендикепот станува небитен

Извор – ЗаСе.мк

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1