Видео: Му се изнасмеаа на заштитениот сведок – не го ни знаел Тушевски


Заштитениот сведок во процесот „Ровер“ на телевизискиот екран во судницата се појавил прекриен со шаховски полиња.

zastiten svedok
Заштитениот сведок во процесот „Ровер“ за убиството на Марјан Тушевски слушнал на телевизија. Овој сведок предизвика општа смеа во судницата, со оглед дека не знае ништо и нема никаков доказ.

„Изјавата е трагикомична, нема факт никаков, не видел ништо, целиот исказ како што кажа го разбрал од телевизијата, а Маријан Тушевски не го ни познавал“, рече адвокатот Кратовалиев, објави а1он.

video – a1On

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1