Видео на кое се гледа како ракета го погодува украинскиот авион – 176 лица не загинале во несреќа


„Њујорк Тајмс“ објави снимка во која се гледа моментот кога ракета го погодила украинскиот авион близу аеродромот во Техеран.

Во видеото се гледа и авионот кој продолжува со летот наредните неколку минути и свртува кон аеродромот.

Странските медиуми, повикувајќи се на неименувани службеници и известувачи, пишуваат дека иранската противавионска ракета е испукана најверојатно по грешка и го срушила авионот во кој загинаа 176 патници и членови на екипажот.

Слични тврдења изнесе и канадскиот премиер Џастин Трудо

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1