Видео: Најголемиот чоколаден воз


Нај слаткиот воз е направен од 1,3 тони чоколадо. Во него има 1.285 килограми белгиско чоколадо долго е 34 метри и го руши рекордот на предмет направен од чоколадо. Било потребно 748 часа работа за да се направи. Автор е Андру Фаругиа.

Share Button
Андријана Станојовска

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1