ВИДЕО: Нападната делегацијата на Вучиќ во Косово


Десетина насилници од Косово вчера пред Грачаница го нападнаа конвојот автомобили со кои патуваше српската делегација предводена од премиерот на Србија Александар Вучиќ, објави Телеграф.рс.

1_850097510

Бесните млади косовски државјани удираа по возилата и извикуваа „УЧК, УЧК“.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1