Видео: Неуништлив Русин, му вадат куршум од глава со клешти!


Чеченската војна важела за една од најкрвавите војни во светот, во која загинале и биле ранети многу руски војници. На ЈуТјуб се појави снимка на која се гледа како на руски војник со клешти му вадат куршум од глава за време на војната во Чеченија.

kursumВидео снимката е уште од 2000-та година за време на Втората чеченска војна, но од неодамна, изгледа од некои приватни архиви, е објавена на овој канал и набрзо постана сензација на интернет.

Снимката прикажува руски војник, за кој слободно можете да речете дека е „Терминатор“, како седи мирен додека друг војник му ја чисти раната и потоа го вади зрното куршум од главата. Погледнете го видеото…

Denesen

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1