ВИДЕО: Невреме во Охрид – летаа билборди


Силниот ветер кој пред повеќе од три часа почна да дува во Охрид, го вознемири езерото. Искршени се дел од декоративните новогодишни реквизити на улицата ”Македонски просветители” , а оштетени се и неколку билборди.ohridsko500_thumb_medium380_0

Граѓаните ги гледаа и уличните столбови на Бул. Туристичка кај пазарот кои заедно со сеуште не отстранетите новогодишни реквизите се нишаа на силниот ветар.

Високите и силни бранови го поплавија делот од улицата “Коста Абраш” пред Охридската капетанија и Кејот по целата негова должина.

ВИДЕО: Охрид1

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1