Видео: Новинарите го исвиркаa Вељаноски во собраниетоnovinar500
Новинарите од галеријата, од која пред три дена беа најгрубо исфрлени, денеска на почетокот го исвиркаа претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски, пишува А1он.

Откако претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски ја отвори седницата за пратенички прашања, новинарите со свиркање го изразија своето незадоволството и ја напуштија седницата.

Вељаноски изрази жалење за настанот, но потенцираше дека тој не дал налог да се отстранат новинарите, туку тоа било проценка на обезбедувањето за да не ескалира инцидентот. Новинарите бараат одговорност.

А1 он

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1