Видео: Ова е новата македонска навивачка химна „Македонија на Македонците“


На вчерашниот кошаркарски натпревар од АБА лигата, помеѓу МЗТ Скопје и Шолнок, навивачите ја промовираа новата македонска навивачка химна „Македонија на Македонците“, а истата денеска на цел глас ја пееја и Комитите на ракометниот меч Вардар – Магдебург, пренесува МКД.МК

Фото Прес24

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1