Видео: Овие луѓе ја предвидоа кризата, а никој не ги слушаше – сега предупредуваат повторно


kriza

Неколку економисти, експерти уште пред стартот на кризата во Америка ја предвидоа и се обидоа да ги предупредат владите, но никој не ги зема здраво за готово.

Предвидоа точно каде е проблемот и каде ќе пукне, какви штети ќе и донесе на Америка. Тогаш мдиумите се потсмеваа со овие луѓе, но кризата дојде.

Сега овие исти луѓе испраќаат повторно ново предупредување до американската економија – ќе ги игнорираат ли повторно?

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1