17 години го лажела – излегло дека 2те деца се од различни татковци, а ниеден од нив не е сопругот


Сопруг кого жената повеќе од 17 години го лажела дека е татко на нивните деца, дознал не само дека тој не е татко на ниту едно од децата, туку и дека двете деца се од различни татковци. Измамениот се уште поим нема кој е татко на децата кои ги одгледал како свои.

Rodwell 6.jpgRichard Rodwell ги обожувал своите деца. Се венчал со љубовта на својот живот и наскоро ја добиле ќерката Лаура, а по неколку години и синот Адам.

,, Мислев дека имам совршен живот, a сега се претвори во пекол, изјавил Ричард.

Пред неколку години почнале да се караат со сопругата. Често излегувала од дома без да каже каде оди и ја немало по неколку дена, па Ричард одлучил да се разведе. Жената и децата останале во семејната куќа, а Ричард 4 години редовно плаќал алиментација за децата.

По неколку години почнал да слуша приказни дека е ,,овца,, дека ја оставил куќата на жена која му набила рогови бидејќи децата не се негови. За да биде спокоен побарал да се направи ДНК тест. Резултатите биле фрапирачки за него. Не само што не се негови туку имаат и различни татковци.

Rodwell 1.jpgРичард тужел. Судот пресудил во негова корист. Жената морала да се исели од куќата, која сега Ричард ја продава, не мора веќе да плаќа алиментација, а судот му досудил и 250.000 фунти оштета.

Но тој сега вели дека неговиот живот е уништен. Децата кои ги сакал како свои веќе не сакаат да го видат бидејќи мајката им кажала одвратни лаги, дека тој лаже за татковството и дека намерно ги избркал од куќата.

,,Јас се уште сум им татко што се однесува до мене, побарав од Хелен да ми дозволи да ги посвојам легално и да се грижам за нив, но таа не сака да чуе. Лаура сега има 17 години, а Адам 14.

Социјалните служби не можат да му помогнат да ги гледа децата бидејќи не се негови.

Јас сум сега стар за деца, поради нејзината лага останав без наследници, вели огорчен Ричард.

Оргиналниот Џејмс Бонд пушел Македонски тутун
Вознемирувачко Видео: Живи црви паразити живеат во човекот – 3 год момче морало на операција
Руски експерти велат Македонија ќе е Албанија до 2035-та година
Вештачката интелегенција полудела – најпаметниот компјутер почнал да пцуе
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1