Вознемирувачко Видео: Живи црви паразити живеат во човекот – 3 год момче морало на операција


По објавувањето на снимката како од пајакот излегува огромен црв паразит по неговата смрт, новинарите снимката ја испратиле до научници и лекари кои им дале изјава дека тоа е паразит познат како nematode, попознат и како roundworm. ентимолог од Харвард, Dr. Brian Farrell изјавил дека овој паразит го имаат и луѓето – ,,секој човек има во себе илјадници ситни nematodes,,.

paraziti dete“повеќето од нив немаат никаков ефект и човекот е комплетно несвесен за нивното присуство,, изјавил докторот за Хафингтон пост. Сепак има неколку подвидови кои се големи и предизвикуваат болести како trichinosis.”

Лекарите изјавиле дека луѓето се исто така жртви на овие паразити кои некогаш во голем број го зафаќаат човековото тело.

Кај нас се познати оние кои ги нарекуваат ,,глисти,, од кои најчесто заболуваат децата. Поради присуството на овој паразит децата слабеат, а освен што ја губат телесната тежина тие и поспоро растат бидејќи паразитот се храни со хранливите материи кои се внесуваат и нема доволно за организмот.

Ова се симптоми дека сте заразени со црви паразити roundworm

  • Cough – Кашлица
  • Shortness of breath – недостаток на воздух
  • Abdominal pain – болки во абдоменот
  • Nausea and diarrhea – повраќање или дијареа
  • Blood in the stool – крвав измет
  • Weight loss – губење на тежина
  • Presence of worm in vomit or stool – присуство на црвите во изметот

Овие паразити најчесто кај луѓето се видливи – бидејќи се во цревата па често нивното присуство може да се забележи во изметот. Но постојат одредени поопасни и поголеми видови паразити кои е тешко да се забележат освен со испитувања.

Таков бил наводно и случајот со едно 3 годишно детенце. Паразитите се прошириле во неговите црева до таа мера што детенцето било на работ на смртта, па морала да биде изведена и хируршка интервенција за да се отстранат, барем така се тврди според видеото кое го има на јутјуб а кое досега го погледнале над 4 милиони луѓе.

На видеото на почетокот се гледа на кратко и ликот на малечкото момченце пред лекарот да го пресече неговото црево и да почне да ги вади паразитите. излгедаат како шпагети – а ги има во неверојатно голем број. во еден момент на видеото се гледа дека паразитите во садот мрдаат и се живи – ОДВРАТНО !!!
Според лекарите, нечистотијата, животните – се најчести виновници за присуство на овие паразити во човекот.
ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ – ВИДЕОТО Е НАВИСТИНА ВОЗНЕМИРУВАЧКО !!!!!!!!!!!

Видео: Огромен црв паразит излегува од мртов пајак – лекарите велат ги има и во луѓето

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1