Видео ,, Пазете луѓе владата ќе паѓа,, – СДСМ-овска верзија на ,,Излези момче,,


 

СДСМ, објави „римејк“ на добро познатата „Излези момче…“.  Немаме страв од закани ваши – никој од вас веќе не се плаши – народ се буди, слобода се раѓа, пазете луѓе владата ќе паѓа – се дел од зборовите на препеаната излези момче.

Од партијата нема никакви информации за која намена е песната. Песната е објавена на youtube каналот ,,SDSMtube,,

Еве како звучи ,,Излези момче,, во СДСМ-овска верзија

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1