Видео: Пишувајќи СМС порака падна во река и се удави


Пишувањето смс-пораки за време на возење автомобил, шетање по улица или за време на работно време , е се почеста појава. А колку е тоа опасно доказ е ова видео.Screenshot_278

Една жена се удави во реката во кинескиот град Вензоу додека пишувала на својот мобилен. Таа не приметила дека се приближила премногу до работ од бетонот, се лизнала и паднала во реката и се удавила.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1