Видео: Питон од два метри се шета по улиците на Белград


Граѓаните на Јадранската улица во  Белград во последниве денови живеат во страв бидејќи на нивната улица е виден питон.zmija piton

Како што дознава српски Ало, питонот бил долг околу два метра и кој  пред пет дена побегнал од неговиот сопственик и никој не може да го пронајде.

– Погледнавме низ прозорецот и се шокиравме. На покривот на соседите преку патот помина питон, рекле очевидците за српски Ало.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1