ВИДЕО: По ова богами ќе внимавате што се ставате на социјалните мрежи


Социјалните мрежи се одличен начин за поврзување и одржување на контакти со тие што не ги гледаме често. Тоа е еден начин да дознаеме нешто повеќе за другите.

eksperiment_1384949747_670x0Така, кога ќе стапите во контакт со некој што не го знаете, прво ќе им ги разгледате сите фотографии, затоа што тоа е дел од човечката љубопитност.

Но, не треба да се заборави дека тие фотографии се достапни и за непознати личности и дека треба да бидете спремни за последиците од тој факт.
Што се може да се дознае, тестираше Џек Вале и се сними со камера. Видеото ќе ви овозможи да видите дали експериментот открил нешто застрашувачко. Погледнете и размислете, што се ќе споделите на вашите профили.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1