Видео: Погледнете како татко си го успива своето дете со песна од „Металика“


Додека останатите родители на вечер пеат песни за ѕвезди и месечини, еден татко своето бебе го успива свирејќи ја песната „Nothing Else Matters“ од „Металика“.

Ако мислевте дека со песните од „Металика“ е невозможно да заспиете следново видео брзо ќе ве разубеди дека не сте во право.

Видете како бебето тоне во сон токму со звуците на хитот од споменатата група. Со гитарата овој пат не е легендарниот Џејмс Хетфилд, туку теткото на бебето.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=q7Ezhqw2Ftk?rel=0]

Tags: , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1