ВИДЕО: Последната снимка од Драган Николиќ пред смртта – погледнете што кажа


Актерот Драган Николиќ кој почина во 72. година од животот, последниот јавен настап го имаше на трибината во Белградско позориште, каде говореше за „својот“ Црвен крст.dragan-nikolic

-Црвениот крст е главниот град на Белград. Тој е на тромеѓето меѓу спортот, религијата и уметноста – сликовито почна Николиќ.

Зборуваше понатаму за секој од трите сегменти, наведувајќи потоа како влегол во светот на театарот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1