Видео пожар во центар на Скопје: Една жена била во станот кога се запалил – ја спасиле соседите


Се уште не се познати причините поради кои избувнал пожарот, но според соседите станува збор за спој на електрична инсталација.

pozar-3Станот е во сопственост на скопјанката П.К, која живее со својот сопруг, синот, снаата и двете внучиња.

Според последните информации повредени нема, а П.К била сама во станот.

Соседите веднаш и пружиле помош и ја симнале доле.

Возила на противпожарната единица се на лице место, а пожарот е локализиран, т.е не се проширил во остантите станови.

 

Видео – А1Он

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1