Видео: Пожарот во ГТЦ го гасеа 26 пожарникари


pozar gtc9 copyВо неговото гаснење учествувале 26 пожарникари со 10 противпожарни возила.

Утринава во 6:40 избувна пожар во кафе-барот “Шевињон”. Кафе-барот комплетно изгорел, додека соседните дуќани на “Шевињон” претрпеле огромна штета.

Од видео-записот на Сител телевизија, може да се види како гореше ГТЦ и како пожарот беше локализиран.

Фото галерија: Еве што остана по пожарот во ГТЦ – изгорел Шевињон

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1