МСН месинџер се укинува – сите ќе се префрлени на Скајп


msnВиндоус лајв месинџер се гаси на 15 март годинава, кога сите корисници ќе бидат префрлени на Скајп, објави Мајкрософт. Месинџер во иднина ќе биде достапен само во Кина. 

Мајкрософт го купи Скајп во октомври 2011 година по цена од 8,5 милијарди долари, наведува порталот Машабл.  Минатиот ноември претседателот на Скајп, Тони Бејст потврди на својот блог дека Месинџер ќе биде укинат во првиот квартал од 2013 година.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1