ВИДЕО: Пратеник фрлен во контејнер


Тројца ултрадесничари го фатија украинскиот парламентарец Виталиј Журавски, го фрлија во контејнер и го затворија капакот. Инцидентот се случил пред очите на 500 националисти кои протестирале пред зградата на Врховната рада.frlen-500

Кратко време пред вчерашниот инцидент, тој говорел со восхит за почитувањето на европските вредности бидејќи е познат како штитеник на европска Украина.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1