Фото: Момче и девојка убиени со мотика на плажа – девојката силувана


На островот Кох Тао на Тајланд се пронајдени телата на 23-годишна девојка и 24-годишно момче, туристи од Велика Британија.

Се претпоставува дека девојката била силувана пред да биде убиена, а момчето имало длабоки повреди на главата и на грбот.turistisl

Двајцата млади отишле на Тајланд во август. Се претпоставува дека биле убиени ноќеска, по забавата која се одвивала на истата плажа.

Надлежните од Британија бараат брза реакција на локалната полиција.dvojka1

Островот се пребарува, забрането е кој било да го напушти, но осомничени за двојното убиство се уште нема, пренесува британскиот печат.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1