ВИДЕО: Путин го испраќа рускиот одред на смртта – елитни убијци да се пресметаат со ИСИС


Џихадистите кои бегаат пред нападите на руските сили наскоро би можеле да се најдат во уште поголеми проблеми. Рускиот претседател одлучи на нив да ги испрати припадниците на најелитната единица на руската војска – Спецназ.

specijalci rusija

Припадниците на Спецназа минаа ригорозен тренинг и вбројуваат во најнемилосрдните убијци на светот.

Екстремно се агресивни и врвно истренирани. Тие се таму да го исчистат теренот по воздушните напади, да повикаат воздушни напади, да одат на тајни мисии против бунтовниците и на крајот да целосно ги уништат“, изјавил извор од војската за англиски Мирор.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1