ВИДЕО: Решете се од дамките од солта на вашите обувки со само една состојка


Кога е вакво времето,  градските служби фрлаат сол за да се справат со ледот. Но секако тоа не одговара на вашите чевли. Но постои и решение за овој проблем.Cipele-so-620x350-1

За да изгледаат вашите чевли како нови има решение.

На една мерка оцет додадете две мерки вода и промешајте. Потоа натопете ја крпата во овој раствор и добро истријте ја белата дамка на чевлите, а потоа влажноста пребришете ја со сува крпа. оставете ги да се исушат, некаде далеку од греење за да не ви испукаат обувките.


Доколку не се исчисти целосно флеката, после неколку часа повторете ја постапката.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1