ВИДЕО: Се сечат семафорите кај Триумфална порта за митингот на ВМРО-ДПМНЕ


За митингот на ВМРО-ДПМНЕ пред Собрание, се сечат семафорите пред „Триумфалната порта“. Ова се прави најверојатно за да се постават бината и озвучувањето, пренесува А1Он.мк и порталот Репортер.

Српската фирми за озвучување „Берар“ дава упатства што се треба да се тргне од патот за да може да се озвучи просторот.

Видео – А1Он.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1