Видео: Се уште има затрупани под урнатините – стравични снимки


Автентични снимки кои неможат да се опишат со збор.

Бројот на загинати во двата разорни потреси кои вчера го погодија јужниот дел на Турција и северозападна Сирија порасна на 5.100, а десетици илјади се повредени.

Потресите зад себе оставија илјадници луѓе без покрив над главата затоа што се срамнети со земја цели станбени блокови.

Спасувачите се во трка со времето. Бројот на мртви расте со голема брзина. Луѓето се заробени под урнатините каде им се заканува смрт од студеното време, глад или повреди.

Борба за здив, надеж за живот

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1