Видео: Се запали авион со патници на писта во Москва


avion zapalenНема повредни меѓу 140 те патници на рускиот авион Боинг 737 кој претпладнево се запали на писта на московскиот аеродром Внуково.Според тамошните власти, екипажот на авионот успеал навреме да ги евакуира патниците кои пристигнале од Ставропол, откако пожарот избувнал во авионот.

Единствено настрадале тркала за сопирање, а аеродромот два часа бил затворен.

Нема информации за причините за пожарот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1