Македонија завршила претпоследна на 2 полуфинална вечер (Фото)


Од вкупно 17 земји кои се претставија во втората полуфинална вечер на Евровизија 2013, македонската песна „Пред да се раздени“ се пласира на 16-то место со освоени 28 поени.

За песната на Есма и Лозано, само Албанија дала 12 поени, а по 5 поени ни дале Бугарија и Малта, 2 поени сме добиле од Сан Марино и 4 од Швајцарија.

Резултатите од втората полуфинална вечер можете да ги видите на сајтот на Eurovision Song Contest 2013

glasanje

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1