Видео: Снимал пародија на Баумгартнеровиот скок па си го здробил `рбетот


Во обид да сними пародија на Баумгартнеровиот скок, еден комичар многу лошо настрадал. Скокот од покривот на куќата врз пилатес топка која ја заменувала земјината топка, завршил фатално. Ја промаршил па со опашната коска паднал директно на земја.

Во овој обид комичарот се здобил со повреда на рбетот поради која итно бил префрлен во болница.

Продолжението на неговите перипетии може да го погледнете овде.

 

Tags: , , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1