Tag Archives: skok

Видео: Снимал пародија на Баумгартнеровиот скок па си го здробил `рбетот

Во обид да сними пародија на Баумгартнеровиот скок, еден комичар многу лошо настрадал.

______________________________________________________________________________________________________

НЛО го прател скокот на Феликс? -Видео

На снимката на камерата која била стационирана на капсулата на Феликс снимен е објект кој прелетува накај земјата.

______________________________________________________________________________________________________

Жив и здрав ФЕЛИКС на земја – го проби звучниот зид со скок од работ на вселената – Видео/Фото

Австриецот Феликс Баумгартнер влезе во историјата на човештвото откако скокна од работ на вселената.

______________________________________________________________________________________________________

Гледајте во живо – Скок од вселената – од минута во минута (Видео)

ОБНОВЕНО  од минута во минута – ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО – ВИДЕОТО ПОДОЛУ ! 19.01 – Уште 10 километри до целта, уште 10 километри до скокот. 19:03 – се појави проблем во визорот на опремата на Феликс. Тој и претходно пријави дека му се магли кога зборува. 18:47 – Капсулата е на висина на која Феликс […]

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Неверојатна глетка – 138 падобранци скокнаа заедно и соборија светски рекорд

На небото над американската држава Илинојс забележан е нов светски рекорд. 138 падобранци од целиот свет скокнаа од авион за да го соборат рекордот во групен слободен скок.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Се подготвил за скок од 27 километри

Невремето го попречи пробниот скок вчера, кој беше дел од подготовката за постигнување на нов рекор од 36,5 километри на австриецот Феликс заедно со тимот на Ред Бул.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: 135 луѓе во масовен банџи скок од мост

135 луѓе заедно скокнаа од мост во Русија. Русите се обиделе да го срушат светскиот рекорд во банџи.    

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1