ВИДЕО – снимка од апсењето на најбараниот терорист во светот!


Салах Абдеслам, осомничен за вмешаност во нападите во Париз на 13 ноември, е уапсен за време на анти-терористичка акција во Брисел, потврдиле официјални претставници на полицијата.srhserh
Претходно беше објавено дека еден човек бил ранет за време на рацијата, но некои медиуми објавија дека има и мртви.
Како што е наведено, Абдеслам во текот на нападот бил ранет во ногата.
Рацијата се случувала во арапската област на Моленбик во Брисел, каде што живеел Салах пред терористичкиот напад во Париз.
Полицијата соопшти дека најмалку еден од осомничените се крие на локација каде се одвива рацијата.
Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1