ВИДЕО: Со дозвола на Обама САД jа бомбардираше „Исламската држава“


djihad balkanВооружените сили на САД изведоа воздушни напади врз борците на „Исламската држава“ кај градот Амерли во Ирак. Тие истовремено од воздух спуштија и хуманитарна помош за цивилното население.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1